رنگ آبى روشن با چه رنگ هایی ست میشه؟

ست كردن رنگ آبی روشن

در این مقاله از MODNOW قصد داریم نحوه ست کردن رنگ آبی روشن را به شما عزیزان آموزش دهیم، پس در ادامه این مطلب با ما همراه باشید:

مد های امروزی، فرصتی را فراهم کرده اند تا خود را انتخاب های گذشته محدود نکنیم و از پالت رنگ ها در پوشیدن لباس استفاده کنیم. رنگ آبی روشن که امروزه غالباً آبی آسمانی نامیده می شود، از همه جهات رنگی مناسب به نظر می رسد. بیانگر ماهیت آرامش، عاشقانه و آزادی بیان است. بنابراین، این مقاله به این سوال اختصاص داده شده است: با چه چیزی می توان لباس های آبی پوشید؟
از آنجایی که رنگ آبی کلاسیک در سال 2020 میلادی به عنوان رنگ سال به صنعت و هنر معرفی شده است در این مقاله می خواهیم راجع به ست کردن رنگ آبی روشن در لباس های مختلف نیز صحبت کنیم؛ رنگی محبوب در میان خانم ها و همینطور آقایان که مناسب فصل پیش روست.


تاریخچه استفاده از رنگ آبی روشن در دنیا


نام رنگ "آبی روشن" اولین بار در سال 1915 مورد استفاده قرار گرفت. با این حال، رنگ آبی همواره از دوران باستان استفاده می شده است. این رنگ در نظر مصریان باستان، که از رنگ آبی به طور گسترده در تزئینات و جواهرات استفاده می کردند، ارزشمند بوده است. آبی گرانترین رنگدانه رنگ در دوره رنسانس بود، در حالی که پادشاه فرانسه _ لوئی نهم (1214- 1270) به طور منظم آن را در رنگ لباس خود به کار می برد. بلوزهای کم رنگ آبی نیز در دوران روکوکو (از اواخر قرن هفدهم و اوایل قرن هجدهم) محبوب شدند.

 

ست مانتو آبی روشن

 

روانشناسی رنگ آبی روشن


حتما درمورد روانشناسی رنگ ها تاکنون نکاتی را شنیده اید. خوب است بدانید که روانشناسی رنگ ها فراتر از تاثیری است که از طریق بینایی بر روی انسان و سایر موجودات می گذارد. دانشمندان پس از آزمایش بر روی افرادی با چشمان بسته دریافته اند که تاثیرات فیزیولوژی یک رنگ بر روی آن ها از طریق سطح پوست نیز قابل دریافت می باشد. به عنوان مثال قرار گیری در یک محیط با رنگ آبی روشن، ضربان قلب انسان را کاهش می دهد و به همین دلیل است که این رنگ در محیط های درمانی مانند بیمارستان ها و مطب های پزشکی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.
در مثالی دیگر، رنگ آبی کاهش دهنده اشتها می باشد به همین دلیل مناسب افرادی است که به دنبال کاهش حجم وعده های غذایی خود هستن و می توان با به کار بردن رنگ آبی در ظروف و یا محیط غذاخوری به این مهم دست یافت.
رنگ آبی در طیف های مختلف خود از آبی روشن تا لاجوردی و آبی تیره تاثیرات مختلفی بر روی انسان ها می گذارد. آبی روشن یک رنگ محبوب و همه کاره است. ظاهر آرام آن برای چشم به آسانی قابل دریافت است و ارتباط آن با اعتماد، آن را به یک انتخاب مناسب در رنگ آرم های تجاری معتبری در دنیا تبدیل می کند. برند هایی مانندHP ،Intel ، Skype، Facebook و...که همه در آرم های خود از رنگ آبی روشن استفاده می کنند.
سایه های ملایم آبی به طور طبیعی احساساتی آرام مرتبط با احساس در کنار دریا بودن را برمی انگیزد. آبی روشن در جوار با رنگ چوب خنثی یا رنگ شنی برای احساسی که یادآور ساحل دریا است الهام بخش است و مكمل رنگ آبى در دكوراسيون داخلی به شمار می رود. همچنین می توان رنگ آبی روشن را با رنگ مایل به زرد، در کنار پارچه های تختخواب و مبلمان در کنار یکدیگر تکرار کرده تا یک اتاق آرامش بخش را در اتاق خواب اصلی یا مهمان ایجاد کنید.

ست رنگ آبی کلاسیک

از آن جایی که هماهنگی در رنگ لباس ها می‌تواند تصویر بهتری از شخص را نشان دهد، بهتر است استفاده مناسب و همجواری رنگ های مختلف در کنار یکدیگر را بدانیم.
آبی روشن رنگی محبوب در پوشاک نیز می باشد و یکی از علت های آن تطابق این رنگ با طیف وسیعی از طرح ها و رنگ ها می باشد که به راحتی می توان آن را در انواع لباس ها به کار برد. مهم‌ترین عامل ترکیب و ست کردن لباس در رنگ آبی توجه به این است که به طور بالقوه رنگ اصلی شلوار جین آبی می‌باشد و یک شلوار جین آبی معمولا با هر رنگی قابل استفاده است.
تصویر زیر رنگ هایی که به خوبی با آبی روشن ست می شوند را نشان می دهد :

جدول ست رنگ لباس


به عنوان مثال از این طیف رنگی می توانید برای ست کردن مانتوی آبی با شال های نخی بهره ببرید. رنگ های پاستلی و شاد برای فصل گرما بسیار مناسبند. زیرا گرمای خورشید را کمتر جذب می کنند و شما را جوان و شادابتر نیز نشان می دهند.
در طیف رنگ های پر رنگ تر، مخصوصا برای افرادی که دوست دارند اندامشان باریکتر به نظر برسد یا برای استفاده از محیط های رسمی تر، استفاده از طیف آبی تیره مانند آبی نفتی، آبی کاربنی و یا سرمه ای انتخاب هوشمندانه ای است.
رنگ ها با افزودن رنگ مشکی، تیره تر (سیرتر) می شوند که به این حالت "سایه" رنگ می گویند و همچنین با افزودن رنگ سفید، آن رنگ ملایم و روشن تر می شود که به این حالت هم "ته رنگ" گفته می شود. . اگر شما کسی هستید که در نهایت رنگ آبی را با کنتراست بالا انتخاب می کند، یک ترکیب کاملا خارق العاده داریم که ما معتقدیم، رنگ و سایه های یک رنگ کاملاً با یکدیگر مطابقت دارد. یعنی شما می توانید مانتو، شلوار، بلیز و شال خود را در طیف های سایه و ته رنگ آبی انتخاب کنید که اصلاحا به این سبک مونوکروم یا تک رنگ گفته می شود.
یا در حالت جسورانه تر استفاده از رنگ مکمل بسیار چشم نواز است. از آنجایی که بر اساس چرخه گوته، رنگ مکمل آبی، نارنجی می باشد می توان از طیف وسیعی از رنگ های زرد و نارنجی و حتی اکر در همنشینی با یک لباس آبی بهره ببرید. چرم های بژ و عسلی هم در کیف و کفش بسیار متداول است.
در طرح بندی و نقش و نگار پارچه لباس هایتان نیز به یاد داشته باشید که استفاده از یک لباس طرح دار در کنار پارچه های ساده جلوه گر خواهد شد و استفاده از از چند پارچه طرح دار در یک ست لباس ممکن است منجر به آشفتگی ظاهر شما بشود.
اکسسوری و زیور آلات مناسب با آبی نیز طیف وسیعی از بافت و طرح ها را شامل می شود و به سلیقه خود می توانید از آن ها استفاده کنید. تنها دو نکته لازم به ذکر است که استفاده از زیورآلات طلایی بیشتر مناسب فصل سرما و زمستان است و زیور آلات در رنگ های نقره ای بیشتر مناسب فصول گرم سال می باشد.
و در آخر این که اکنون، تنها نکته ای که هنگام انتخاب رنگ باید در نظر گرفته شود این است که چه رنگی به بهترین وجه طیف های رنگ آبی را تکمیل می کند. برای اینکه تعداد زیادی از گزینه های ظاهر شیک با استفاده از رنگ آبی روشن را امتحان کنید، از رنگ های مکمل تا رنگ های هم خانواده، رنگین کمان گزینه هایی وجود دارد که فقط منتظر است تا با لباس های آبی روشن شما ست شوند.
اگرچه به سایه خاص آبی بستگی دارد ، اما گزینه های طرح های رنگی مکمل تقریباً بی پایان هستند. هنگام انتخاب سایه ها برای هماهنگی با آبی روشن، سبکی را که می خواهید انتخاب کنید و اینکه آیا می خواهید آبی را به رنگ اصلی تبدیل کنید، در نظر بگیرید.
امیدواریم این مقاله به شما کمک کند که بتوانید انتخاب مناسبتری مطابق سلیقه خود داشته باشید.

رنگ آبى روشن با چه رنگ هایی ست میشه؟ - 5.0 out of 5 based on 6 votes

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال